Po wizycie w terenie

Zawody już w przyszły weekend, więc miała miejsce standardowa wizyta w celu postawienia znaczników, poniżej kilka przemyśleń z tejże wizyty:

Sprint

1. Po opadach deszczu, które nękają Nysę od dłuższego czasu w terenie jest mokro i przez to strome zbocza, z których zbudowany jest Fort Prusy są śliskie. Dlatego zalecamy obuwie z bieżnikiem. Prognoza pogody na przyszły tydzień wygląda bardziej optymistycznie, jednak deszcz ciągle ma padać.
2. Jak już wcześniej pisaliśmy będzie to nietypowy sprint (jak na współczesne standardy) dość zielony z urozmaiconą rzeźbą terenu, charakterystyczną dla budowy Fortu. Momentami teren może być niebezpieczny, dlatego prosimy o zachowanie rozwagi.
3. Wegetacja jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju, jednak są momenty, w których pojawiły się pokrzywy, są ciągle niskie, jednak do przemyślenia jest bieganie w długich spodniach, jeżeli ktoś nie lubi tego typu atrakcji.

Klasyk

1. W związku z tym, że jest to teren górski, wegetacja jest na bardzo wczesnym stadium rozwoju, z pewnością będzie to miało pozytywny wpływ na przebieżność i widoczność.  
2. Teren zawodów to las gospodarczy, w którym intensywnie prowadzone są prace leśne, w terenie mogą występować charakterystyczne dla zrywki drewna przecinki, małe wycinki. W związku z intensywnością prowadzonych prac nie wszystkie przecinki mogą być zaznaczone na mapie, prosimy to wkalkulować w swoje orientowanie się w terenie.
3. Podobnie jak na sprincie, w lesie jest mokro, na stromych zboczach może być ślisko.

Sztafety

1. Jak pisaliśmy w newsie poświęconym sztafetom, teren zawodów jest nieszablonowy, taki w którym rzadko mamy okazję biegać. Zawodnicy, którzy szybciej znajdą receptę jak orientować się w tym terenie (wybór prawidłowych elementów do orientowania się, wiara w kompas, cierpliwość i pewien dystans do mapy), szybciej dobiegną do mety.
2. Podobnie jak na poprzednich biegach, w terenie jest mokro, w związku z tym wszystko co niebieskie na mapie jest pełne wody, jednak jest sporo mokrych miejsc, które nie są zaznaczone na mapie.
3. Jest to teren z niską roślinnością, w którym występują liczne akacje (które właśnie kwitną i pięknie pachną), dlatego można się podrapać, jeżeli ktoś chce tego uniknąć, warto rozważyć start w koszulce z długimi rękawami.
4. W lesie pełno jest naszych czworonożnych i latających przyjaciół, proszę się nie zdziwić jak spod nóg wyskoczy bażant albo dzik.