Fo(r)ty, Fotki, Foteczki

Setki, jak nie tysiące, zdjęć czeka na Was w zakładce LIVE, zachęcamy do oglądania i udostępniania.

Wszystkie zdjęcia autorstwa Oli Becmer.

Dziękujemy Wam bardzo za udział w zawodach, można z czystym sumieniem powiedzieć, że na tych wymagających trasach wygrali najlepsi. Gratulacje 🙂

Przepraszamy za niedociągnięcia organizacyjne, obiecujemy wyciągnąć wnioski na przyszłość. Tak jak zima zaskakuje drogowców, tak wiosna trochę zaskoczyła organizatorów :-/

Livelox ze sztafet

Dzięki uprzejmości Kamila z Warszawy do Waszej dyspozycji jest Livelox ze sztafet (poszczególne kategorie są wprowadzane na bieżąco).

Chyba niezłym pomysłem będzie włączenie muzyczki z Benny Hill-a w trakcie oglądania 😉

Biuro Rzeczy Zostawionych

Jeżeli ktoś rozpoznaje na zdjęciu swoje rzeczy. Prosimy o maila na kmp@dzos.pl z cyferką ze zdjęcia oraz numerem paczkomatu inPost-a i numerem telefonu (możliwa tylko wysyłka inPost-em, koszt po stronie zamawiającego), w wyjątkowych sytuacjach rzeczy mogą być zabrane na MP w Szczecinie.

KMP 2023 – Bieg Sztafetowy

Sztafety zakończyły rywalizację w pierwszej rundzie KMP 2023. W pięknych okolicznościach Fortu 2 Nysa ponad 600 zawodników walczyło z konkurentami oraz kującą roślinnością o miano najlepszego klubu w rywalizacji sztafet.

Z pewnością osoby z wojskową przeszłością miały trochę łatwiej, poruszanie się po starym poligonie wymagało nie lada wprawy, czasami wręcz sprawności komandosa. Kto nie zgubił się w meandrach krzaków albo nie został zaatakowany przez dzika, mógł się cieszyć z dobrego wyniku, a któż to był?

Wyniki, mapy, livelox i zdjęcia do znalezienia w zakładce LIVE.

KMP 2023 – Bieg Klasyczny

Bieg klasyczny został rozegrany w kompleksie leśnym przy samej granicy z Czechami, na zawodników czekały góry, momentami tereny kamieniste, ale też całkiem bogata sieć dróg. Jednak Oscar za dzisiejszy bieg idzie do roślinności, na mapie występowały wszystkie odcienie zieloności, a każdy zawodnik w trakcie biegu musiał walczyć przede wszystkim z gęstym lasem.

Kto sobie najlepiej poradził? Zapraszamy do zakładki LIVE, gdzie do znalezienia wyniki, mapy, livelox i zdjęcia.

Jutro, kończące rywalizację w pierwszej rundzie KMP, sztafety. Start od 10.

KMP 2023 – Bieg Sprinterski

Pierwszy dzień rywalizacji o Klubowe Mistrzostwa Polski za nami. Było stromo, było zielono, było mokro, ale chociaż było ciepło i słonecznie, po kilku tygodniach pluchy Nysa przywitała zawodników z całej Polski słońcem.

Był to sprint z mocno historycznym przesłaniem, w którym dokładne czytanie mapy i wybór najlepszego wariantu z uwzględnieniem przebieżności i przewyższenia, był kluczowy.

W zakładce LIVE do znalezienia wyniki, mapy, livelox i zdjęcia.

Jutro bieg klasyczny w Głuchołazach, start o godzinie 11.

Po wizycie w terenie

Zawody już w przyszły weekend, więc miała miejsce standardowa wizyta w celu postawienia znaczników, poniżej kilka przemyśleń z tejże wizyty:

Sprint

1. Po opadach deszczu, które nękają Nysę od dłuższego czasu w terenie jest mokro i przez to strome zbocza, z których zbudowany jest Fort Prusy są śliskie. Dlatego zalecamy obuwie z bieżnikiem. Prognoza pogody na przyszły tydzień wygląda bardziej optymistycznie, jednak deszcz ciągle ma padać.
2. Jak już wcześniej pisaliśmy będzie to nietypowy sprint (jak na współczesne standardy) dość zielony z urozmaiconą rzeźbą terenu, charakterystyczną dla budowy Fortu. Momentami teren może być niebezpieczny, dlatego prosimy o zachowanie rozwagi.
3. Wegetacja jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju, jednak są momenty, w których pojawiły się pokrzywy, są ciągle niskie, jednak do przemyślenia jest bieganie w długich spodniach, jeżeli ktoś nie lubi tego typu atrakcji.

Klasyk

1. W związku z tym, że jest to teren górski, wegetacja jest na bardzo wczesnym stadium rozwoju, z pewnością będzie to miało pozytywny wpływ na przebieżność i widoczność.  
2. Teren zawodów to las gospodarczy, w którym intensywnie prowadzone są prace leśne, w terenie mogą występować charakterystyczne dla zrywki drewna przecinki, małe wycinki. W związku z intensywnością prowadzonych prac nie wszystkie przecinki mogą być zaznaczone na mapie, prosimy to wkalkulować w swoje orientowanie się w terenie.
3. Podobnie jak na sprincie, w lesie jest mokro, na stromych zboczach może być ślisko.

Sztafety

1. Jak pisaliśmy w newsie poświęconym sztafetom, teren zawodów jest nieszablonowy, taki w którym rzadko mamy okazję biegać. Zawodnicy, którzy szybciej znajdą receptę jak orientować się w tym terenie (wybór prawidłowych elementów do orientowania się, wiara w kompas, cierpliwość i pewien dystans do mapy), szybciej dobiegną do mety.
2. Podobnie jak na poprzednich biegach, w terenie jest mokro, w związku z tym wszystko co niebieskie na mapie jest pełne wody, jednak jest sporo mokrych miejsc, które nie są zaznaczone na mapie.
3. Jest to teren z niską roślinnością, w którym występują liczne akacje (które właśnie kwitną i pięknie pachną), dlatego można się podrapać, jeżeli ktoś chce tego uniknąć, warto rozważyć start w koszulce z długimi rękawami.
4. W lesie pełno jest naszych czworonożnych i latających przyjaciół, proszę się nie zdziwić jak spod nóg wyskoczy bażant albo dzik.